Rolety materiałowe – jaką tkaninę wybrać?

2 Replies

Rodzaje rolet
architecture-107592_1920

Rolet wewnętrznych na rynku jest dziś pod dostatkiem. Jeśli już się na jakieś decydujemy, to niemal zawsze stawiamy tutaj na rolety materiałowe. Przynajmniej jeśli pod uwagę bierzemy rolety do użytku domowego. Jednakże także i tutaj czyha nas pewien dylemat, ponieważ tkanin, z których roletki materiałowe są wykonane także nie brakuje i to między innymi od tego zależy, ile światła wpuścimy przez nie do pomieszczenia. Jaką w związku z tym tkaninę wybrać?

Naturalne

W pierwszej kolejności musicie zastanowić się, czy chcecie postawić na materiał naturalny, czy też syntetyczny. Oba mają swoje plusy i minusy. Na pewno materiał naturalny jest mniej trwały, ale jest w pełni ekologiczny. Wśród tych najczęściej spotykanymi materiałami na rolety są len i bawełna, a produkty, o których piszemy, znajdziecie na https://www.domondo.pl/wewnetrzne-oslony-okienne/rolety-materialowe/.

Syntetyczne

Jeśli weźmiemy pod uwagę materiały syntetyczne, to wśród nich najpopularniejszy jest poliester. Należy pamiętać tutaj o tym, że rolety wykonane z poliestru są odporne na odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Poza tym dłużej niż naturalne zachowują nasycenie barw.

Prócz niego wyjątkowo odpornym na działanie promieni UV materiałem jest także poliamid. To właśnie z niego są wykonywane rolety w technologii flock.

Jak zatem widzicie, możliwości wyboru jest naprawdę sporo i każdy będzie miał w czym wybierać. Ważne, aby podjąć decyzję właściwą i postawić na rolety, które posłużą nam przez wiele lat.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *