Rolety rzymskie, austriackie i weneckie

2 Replies

Rodzaje rolet
window-116023_640

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie bardzo często decydujemy się na rolety. Oczywiste jest tutaj to, że są one bardzo praktyczne. To rzecz jasna nikogo dziwić nie może. Nie można jednak przejść obojętnie wobec tego, że są one także dobrą dekoracją naszych wnętrz. Odnieśmy się w związku z tym w tym kontekście do roletek materiałowych, a dokładniej rzymskich, weneckich oraz austriackich. Co je od siebie różni?

Rolety rzymskie

W roletach rzymskich story po lewej stronie mają poziome tuneliki. To właśnie w nich znajdują się pręciki usztywniające. Dzięki temu story układają się w proste i równoległe paski. Zauważmy tutaj, że uszyte mogą one być z dowolnej tkaniny, a dodatkowo ozdobione i wykończone falbanami czy szelkami.

Rolety austriackie i weneckie

W przypadku tych rolet tkanina jest lekko pomarszczona lub ułożona w fałdy wzdłuż górnej krawędzi. Opuszczone rolety tego typu wyglądają podobnie do zwykłej zasłony. Jeśli się je podciąga, dodatkowo marszczą się one w pionie. Także i w tym przypadku możemy wykonać je z dowolnych tkanin. Te wykonane z materiałów cieńszych doskonale zastąpią firanki. Grubsze rolety rzymskie czy weneckie sprawdzą się natomiast jako zasłony.

Jak w związku z tym widzimy, możliwości jest sporo. Najważniejsze jest obecnie to, że każdy sklep z roletami ich wybór ma naprawdę spory. W związku z tym każdy zainteresowany roletami, które mogą mieć ogromny wpływ na dekorację naszego pomieszczenia, powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *