Na co zwracać uwagę wybierając roletę?

2 Replies

Wybór rolety
blinds-407025_1920

Wiemy, że rolet w sklepach dziś nie brakuje, choć nie oznacza to wcale tego, że ich wybór jest łatwy. Nic z tych rzeczy, a wybierając je, uwagę musimy zwrócić na kilka różnych czynników. O czym trzeba pamiętać przeglądając roletki w sklepie?

Przepuszczalność światła

Na pewno ważna jest tutaj przepuszczalności światła. Inne rolety powinniśmy wybrać do pomieszczenia, w którym chcemy cieszyć się słońcem w pełnej krasie aniżeli do salonu, gdzie słońce może przeszkadzać w oglądaniu TV.

Dekoracja

 

Z jeden strony roletki materiałowe są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Nie zapominajmy jednak też i o tym, że stanowią one również dekorację okienną. Dlatego też przy wyborze nie można zapomnieć również i o tym czynniku.

Montaż

 

Zwróćmy również uwagę na montaż. Obecnie bardzo popularne są rolety bezinwazyjne, które możemy montować bez konieczności wykorzystania do tego wkrętów. Takie rolety montuje się na taśmy samoprzylepne.

Cena

 

Wprawdzie przy zakupie rolet nie powinniśmy kierować się ceną, to jednak nie da się ukryć, że wielu z nas zwraca na ten czynnik uwagę i nie można się im dziwić. Pamiętajmy jednak, że naprawdę dobre rolety mogą być kosztowne.

Rodzaj

 

Odnieśmy się jeszcze do ich rodzaju. Rolety mogą być bowiem wyposażone w kasety lub też być ich pozbawione. Te drugie wyglądają bardziej estetycznie i nadają się do pomieszczeń, gdzie zwracamy uwagę na każdy detal. Rolety bez kasety nadają natomiast pomieszczeniu ciepła i przytulności.

Jak zatem widzicie, wybór odpowiedniej rolety nie jest wcale zadaniem łatwym.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *